آمادگی آمریکا برای انعطاف در مذاکرات با کره شمالی

به گزارش دیار سلمان، ایالات متحده آمادگی خود را برای اتخاذ گام های تعیین و قاطع همزمان به منظور دستیابی به توافق بر سر توقف برنامه های هسته ای و موشکی کره شمالی اعلام نموده است.

آمادگی آمریکا برای انعطاف در مذاکرات با کره شمالی

از وبلاگ سلماس رایانه دیدن فرمایید و کلی مقاله و خبر جالب مطالعه نمایید.

به گزارش گروه بین الملل دیار سلمان به نقل از رویترز، کلی کرافت نماینده آمریکا در سازمان ملل روز چهارشنبه در اظهاراتی گفت: ایالات متحده آماده ست تا گام ها و اقدامات قاطع و معین به طور همزمان را به سوی دستیابی به یک توافق با هدف توقف برنامه های موشکی و هسته ای کره شمالی انجام دهد.

وی در ادامه اضافه کرد: ولی شورای امنیت سازمان ملل باید برای واکنش به هرگونه اقدام تحریک آمیز کره شمالی آماده باشد.

15 عضو شورای امنیت روز چهارشنبه به درخواست آمریکا تشکیل جلسه دادند. این جلسه در حالی برگزار گردید که نگرانی های بین المللی درباره از سرگیری آزمایش های هسته ای یا موشک های دوربرد کره شمالی که از سال 2017 متوقف شده، بار دیگر افزایش یافته است. این در شرایطی است که مذاکرات واشنگتن و پیونگ یانگ به بن بست رسیده است.

وی در ادامه اضافه کرد: ما آماده انجام اقدامات همزمان هستیم و اتخاذ اقدامات هماهنگ و همزمان به سوی دستیابی به این توافقنامه. ما آماده هستیم تا در اتخاذ رویکرد در قبال این مساله انعطاف پذیر باشیم. ما لزوم دستیابی به یک توافقنامه متعادل را درک می کنیم، توافقی که نگرانی های دو طرف را از بین ببرد. ولی کره شمالی باید تصمیم سخت و قاطعی را برای همکاری با ایالات متحده اتخاذ کند.

نماینده آمریکا در سازمان ملل اضافه کرد: شورای امنیت باید برای اقدام قاطع علیه کره شمالی آماده باشد، اگر این کشور به دنبال از سرگیری اقدامات جدی تحریک آمیز باشد.

کره شمالی از 2006 میلادی تاکنون با تحریم های شورای امنیت به خاطر برنامه های موشکی و هسته ای روبرو شده است.

ژانگ جون نماینده چین در سازمان ملل نیز تاکید نمود: این مساله اهمیت زیادی دارد که شورای امنیت تحریم های کره شمالی را کاهش دهد تا از مذاکرات بین پیونگ یانگ و واشنگتن حمایت کند.

واسیلی نبنزیا نماینده روسیه در سازمان ملل نیز گفت: برنامه های موشکی و هسته ای کره شمالی غیرقابل قبول است ولی پیشرفت در مذاکرات نیز امکان پذیر نخواهد بود آن هم در شرایطی که به پیونگ یانگ گفته می گردد با همه شرایطی که علیه آن اعمال شده موافقت کند آن هم در مقابل وعده منافع آینده. غیر ممکن است که بر سر چیزی به توافق برسید بدون آنکه در مقابل چیزی را پیشنهاد بدهید.

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا روز یکشنبه در واکنش به آزمایش تسلیحاتی کره شمالی، گفت: اگر کیم جونگ اون رهبر کره شمالی دشمنی و خصومت را از سر بگیرد، همه چیز را از دست خواهد داد. کره شمالی باید خلع سلاح گردد.

این آزمایش در شرایطی اجرا شده است که ضرب الاجل یک ساله کره شمالی برای مذاکره با آمریکا رو به سرانجام است و پیونگ یانگ هشدار داده است که در صورت به نتیجه نرسیدن این مذاکرات، راستا جدیدی را در پیش خواهد گرفت.

تنش ها در آستانه سرانجام یافتن ضرب الاجل یک ساله کره شمالی به آمریکا به شدت افزایش یافته است. آمریکا خواهان خلع سلاح یکطرفه کره شمالی شده ولی پیونگ یانگ خواهان لغو کلیه تحریم های آمریکا است.

کیم سونگ نماینده کره شمالی در سازمان ملل در اظهارات انتقادآمیزی درباره آمریکا، گفت: خلع سلاح هسته ای از میز مذاکره با آمریکا حذف شده و مذاکرات طولانی با واشنگتن لزومی ندارد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 7 بهمن 1398 بروزرسانی: 31 فروردین 1399 گردآورنده: salmandiar.ir شناسه مطلب: 751

به "آمادگی آمریکا برای انعطاف در مذاکرات با کره شمالی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمادگی آمریکا برای انعطاف در مذاکرات با کره شمالی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید